Podróż samolotem a soczewki kontaktowe

lot samolotem soczewkiPodróże lotnicze są dziś bardzo powszechne i możemy mieć pewność, że nadal tak będzie. W zasadzie nie ma się czemu dziwić, bo w ten sposób szybko dotrzemy w docelowe miejsce. Dodatkowym atutem są tutaj tanie linie lotnicze oferujące nam coraz tańsze bilety. Zajmijmy się jednak kwestią podróżowania samolotem w soczewkach kontaktowych, gdyż wielu ludzi je noszących twierdzi, że w czasie podróży lotniczych odczuwają dyskomfort w oku. Czy aby na pewno?

Suche powietrze

Ci, którzy mieli takie odczucie, na pewno mówią prawdę. Najważniejsze jest tutaj to, że w samolocie powietrze jest bardziej suche ze względu na działającą klimatyzacje. W związku z tym noszenie soczewek kontaktowych może być bardziej uciążliwe. Jak temu zaradzić?

Dobrze się zaopatrz

Wsiadając na pokład samolotu, warto jest zaopatrzyć się w specjalny płyn do podróżowania. Poza tym powinniśmy mieć przy sobie krople do oczu. Dziś za pojemniczek kropli do oczu Clean Active Premium Drops o pojemności 15 ml zapłacimy jedynie około 20 złotych. Poza tym każdy noszący soczewki w obwodzie powinien mieć drugą ich parę, aby założyć je w czasie uszkodzenia pierwszej pary, zagubienia lub gdy przestaną być komfortowe.