Soczewki kontaktowe a pływanie

soczewki kontaktowe pływanieW dzisiejszych czasach tylko nieliczni z nas decydują się na uprawianie sportu. Zdecydowana większość, niezależnie od tego, czy są to dzieci, czy też nie, preferuje siedzący tryb życia, co oczywiście nie jest wskazane. W takiej sytuacji całkiem oczywiste jest tutaj to, że zmagamy się z nadwagą i innymi problemami, których ludzi o sporej aktywności fizycznej nie dotyczą. Jeżeli mówimy już o sporcie, który wpływa na nasz organizm poprawnie, będzie to pływanie. Dziś w naszym kraju mamy coraz więcej basenów miejskich i pływalni, które otwarte są przez cały rok. Z pewnością przyczyniło się to w jakimś sensie to popularyzacji pływania, ale nie każdy się na nie decyduje z innego powodu. Jednym z problemów jest tutaj noszenie soczewek. Czy w soczewkach kontraltowych możemy uczęszczać na basen, czy może lepiej ich na oczy podczas pływania nie zakładać?

Soczewki podczas pływania

Nie ma żadnych obiekcji co do tego, czy soczewki kontaktowe możemy nosić w czasie pływania. Jeśli nasz okulista nie zalecił inaczej, to jak najbardziej jest to do zaakceptowania i w żadnym wypadku nam nie szkodzi. Jednakże nie oznacza to tego, że podczas pływania możemy zakładać każde soczewki, bo tak nie jest. Na jakie w związku z tym powinniśmy się zdecydować?

Tylko soczewki jednodniowe

Jeśli wybieramy się na basen, a nosimy soczewki, to sięgnąć powinniśmy tylko i wyłącznie po soczewki jednodniowe, które po opuszczeniu basenu wyrzucimy do kosza. Z pewnością wielu z was zastanawia się, dlaczego tak jest. Otóż odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta i sprowadza się do bakterii, które mogłyby zagrażać naszym oczom i doprowadzić do infekcji. Do kosza należy wyrzucić każdą soczewkę, która miała kontakt z wodą. W związku z tym zakładając na basen soczewki wielokrotnego użytku, narażamy się na wyższe koszty.